KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103142
nr 1510 3142
Emilia Lönblad
(1865-1946), Sverige
Oljemålning, Porträtt av gosse i folkdräkt. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:46:13
1.600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer